VIDEO

Overview of English Inheritance Tax law – Part 2 (Turkish language)

VERASET VE INTIKAL VERGISI

SHARE

Part Two of an overview of English Inheritance Tax law from Tulin Kiranoglu-Hamit (Turkish language), this time focusing on inheritance tax planning and tax-free gifts.

Bu video’da sizlere Ingiltere’de hediye ve bagisin vergisel sonuclarindan bahsedecegim.  Bu video’nun ozellikle Ingiltere’de malvarligi bulunan ve vefati halinde odenecek veraset ve intikal vergisinin miktarini azaltma istegi bulunan gercek kisiler icin yararli olacagini dusunuyorum. Yasarken yapilan hediye ve bagislar Ingiltere’de odenecek versaset ve intikal vergisini azaltmanin en etkin yollarindan biridir.

Vergi departmani ekibimizde ortak olarak çalışan Tülin, uluslararası nitelikteki hukuki problemler konusunda uzman olup, bu konularda Türk müvekkillerimize profesyone hizmet vermektedir. Tulin’in mesleki çalışmaları, gerçek kişi ve ailelerin uluslarasi özellik taşıyan vergi planlamalari, üçüncü kişi yararına taahhütler (‘trust’), uluslarasi hukuk presipleri cercevesinde vasiyet düzenlemeleri, ve veraset ve intikal işlemlerine iliskin vergi planlaması faaliyetlerine yoğunlaşmaktadir.

Tülin, ayrıca İngiltere’de mukim olmayan özel hukuk işletmelerinin ve sirketlerinin İngiltere’de  yeniden yapılanması, İngiltere’de bulunan varlıkların İngiliz hukuku çerçevesinde yönetimi, ve söz konusu işletmelerin vergiden muafiyet şartlarını değerlendirme konularında da hukuki danışmanlık yapmaktadır.

Tulin ayrica muvekkilerinin diger hukuk departmanlarindaki is ve islemlerini de yakindan takip etmekte olup ve muvekkilerinin Collyer Bristow’daki nihai sorumlu ortagidir.


Tulin Kiranoglu-Hamit is a partner in Collyer Bristow’s Tax and estate planning team, specialising primarily in international matters and with a focus on supporting wealthy Turkish clients. Her work includes advising individuals and families on cross-jurisdictional tax and planning considerations, trust structuring, succession planning, tax planning and complex international probate matters.

You are contacting

Tulin Hamit

Partner

tulin.hamit@collyerbristow.com