VIDEO

Overview of UK income Tax and Capital Gains Tax – Part 1 (Turkish language)

Gelir Vergisi ve Deger Artis Kazanc Vergisi

SHARE

In this installment of this video series from Tulin Kiranoglu-Hamit we look at Inheritance Tax law in England and specifically at issues around the transfer of money. (Turkish language)

Bu videomuzda, sizin ile Turkiye’den ya da herhangi bir ulkeden Ingiltere’ye transfer edilen paralarin Ingiltere’de vergilendirilmesi konusunu inceliyor olacagim. Bu konu ozellikle Ingiltere’de vergi mukellefi olan ya da olmayi planlayan gercek kisileri cok yakindan ilgilendirmektedir.

Vergi departmani ekibimizde ortak olarak çalışan Tülin, uluslararası nitelikteki hukuki problemler konusunda uzman olup, bu konularda Türk müvekkillerimize profesyone hizmet vermektedir. Tulin’in mesleki çalışmaları, gerçek kişi ve ailelerin uluslarasi özellik taşıyan vergi planlamalari, üçüncü kişi yararına taahhütler (‘trust’), uluslarasi hukuk presipleri cercevesinde vasiyet düzenlemeleri, ve veraset ve intikal işlemlerine iliskin vergi planlaması faaliyetlerine yoğunlaşmaktadir.

Tülin, ayrıca İngiltere’de mukim olmayan özel hukuk işletmelerinin ve sirketlerinin İngiltere’de  yeniden yapılanması, İngiltere’de bulunan varlıkların İngiliz hukuku çerçevesinde yönetimi, ve söz konusu işletmelerin vergiden muafiyet şartlarını değerlendirme konularında da hukuki danışmanlık yapmaktadır.

Tulin ayrica muvekkilerinin diger hukuk departmanlarindaki is ve islemlerini de yakindan takip etmekte olup ve muvekkilerinin Collyer Bristow’daki nihai sorumlu ortagidir.


Tulin Kiranoglu-Hamit is a partner in Collyer Bristow’s Tax and estate planning team, specialising primarily in international matters and with a focus on supporting wealthy Turkish clients. Her work includes advising individuals and families on cross-jurisdictional tax and planning considerations, trust structuring, succession planning, tax planning and complex international probate matters.

You are contacting

Tulin Hamit

Partner

tulin.hamit@collyerbristow.com